Obserwatorzy:

BIO - C.L.A: PODSUMOWANIE TESTOWANIA

15:00 Karolina Rogala 0 Comments

Po trzech miesiącach przyszła w końcu pora na podsumowanie - zarówno mojego testowania jak
i Waszego - osób, które testowały ze mną. Na początek chcę podziękować Joannie oraz Martynie za terminowe dostarczenie Waszych materiałów. Mam nadzieję, że przyjemnie się Wam testowało
produkty razem ze mną :)

Przypominam, że wprowadzenie do testowania, które zawierało odpowiedzi m.in. czym jest w ogóle BIO-C.L.A, co to C.L.A i dlaczego to w ogóle testuję znajduje się TUTAJ.

Jedyny update do tamtego wpisu jest taki, że na razie zrezygnowałam z wegetarianizmu ze względu na to, że zaczęły mi się przez to problemy zdrowotne. Nie wykluczam, że wrócę do tego, bo i tak za mięsem za bardzo nie przepadam, wyłącznie w sumie kurczak i ryby znajdują się obecnie w mojej diecie.Na początek podsumujemy moje doświadczenia z tym produktem od Pharmanord, a później wstawię Wam opinie osób, które testowały ze mną produkty tej marki.

PODSUMOWANIE:
Zdania na temat wyglądu kapsułek, czy ich połykania nie zmieniłam, więc żeby nie pisać po raz kolejny tego samego odsyłam do poprzedniego wpisu.
Kapsułki testowałam przez trzy miesiące i przez ten czas byłam bardzo regularna w ich braniu,
stąd też mam świadomość, że moja opinia nie będzie rzuceniem słów na wiatr, a opisem moich doświadczeń.
Przez pierwszy miesiąc zauważyłam, że unormowało mi się trawienie, że nie miewam już zgagi,
czy jakichkolwiek problemów żołądkowych, że wypróżniam się regularnie z czym był wcześniej problem.
Przez kolejne miesiące wszystkie skutki zażywania tego produktu się utrzymywały. Zauważyłam również zmniejszony apetyt, co poskutkowało utratą kilku kilogramów.
Dodatkowo zaczęły mi szybciej rosnąć włosy, stawiam własnie zasługę temu produktowi, ponieważ nie używałam niczego innego co mogłoby tym skutkować.
Nie zauważyłam żadnego negatywnego działania produktu.


Teraz czas na podsumowanie Martyny na temat testowania
Bio-Wiatminy D3:


"Bio- Witamina D3 zapakowana jest w pudełeczko typowe dla tego typu produktów. W środku znajdziemy jeden blister z czterdziestoma kapsułkami. Kapsułki są drobne i nie ma problemu z ich połknięciem, nie stają w gardle itp. Witamina D została rozpuszczona w oliwie z oliwek.
Podobno w tych czasach nawet częsta ekspozycja na słońce nie załata niedoboru witaminy D3. Witaminę D zaleca się podawać maluszkom, powszechnie wiadomo, że wpływa ona pozytywnie na wchłanianie wapnia i fosforu.
Kiedyś już lekarz polecał mi zażywać witaminę D w okresach przejścia letnio- jesiennego i zimowo-wiosennego. Mój humor wtedy potrafi opaść, staję się drażliwa i podatna na stres oraz przemęczona, można powiedzieć że łapię doła. Minął miesiąc od kiedy zażywam witaminę D3 i muszę przyznać, że w końcu gorszy okres przechodzi, co prawda wolno, ale braków z lat nie usunę od razu. Witaminę zaczęłam brać w trakcie przeziębienia i trzeba przyznać, że układ odpornościowy się ustabilizował i wzmocnił." (źródło)


Joanna zdecydowała się na Bio-Chrom:
"Nadeszła wiosna. Ściągamy z siebie ubrania, a tam... oponka ;). Coś trzeba z tym zrobić. Nie trzeba było mi wiele zrzucać, kilo może dwa, ale ciągła chęć na słodycze skutecznie mi to uniemożliwiała. Znalazłam jednak coś, co "uśmierza" ochotę na łakocie, a mianowicie CHROM firmy PHARMA NORD Dlaczego dzięki temu pierwiastkowi? Tego dowiecie się w dzisiejszym poście.
Zanim jednak skusiłam się na taką kurację, przewertowałam internet w poszukiwaniu informacji, które okazały się sprzeczne. W ciągu ostatnich lat prowadzonych było wiele badań dotyczących roli chromu m.in. w zapobieganiu i leczeniu cukrzycy typu 2, chorób układu krążenia, jako środka wspomagającego odchudzanie.W ostatnich latach chrom w postaci suplementu diety był często polecany jako środek wspomagający odchudzanie, przyrost masy beztłuszczowej i redukcję tkanki tłuszczowej. Jednakże wyniki badań nad wpływem suplementacji chromem na masę i skład ciała również nie są jednoznaczne, a wiele z nich nie wykazało istotnego wpływu tej suplementacji na redukcję masy ciała. W przypadku stosowania suplementacji chromem wskazuje się, także na potrzebę zachowania ostrożności z uwagi na możliwość wystąpienia szkodliwego działania tego pierwiastka przy nadmiernym jego spożyciu.
Pomimo licznych badań nad rolą chromu w organizmie człowieka pozostało jednak wiele pytań bez odpowiedzi, np. dotyczące jego toksyczności czy działania przeciwcukrzycowego. Również z powyższych względów, stanowisko Grupy Roboczej ds. Żywienia w Cukrzycy Europejskiego Stowarzyszenia do Badań nad Cukrzycą, jak i Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego w stosunku do zaleceń stosowania sulpementacji chromem przez osoby chore na cukrzycę oraz osoby z otyłością jest negatywne. (źródło + więcej)


Więcej o Bio- Witamina D3 - TUTAJ
Więcej o Bio-Chrom - TUTAJ i TUTAJ FILM
Więcej o Bio-C.L.A - TUTAJ0 komentarze: